"DUYAN" BİR KAYIT ODASI

En ince ayrıntısına kadar tasarlanarak inşa edilmiş, “yüzen” bir kayıt odası.

Özel olarak tasarlanmış “yüzen” kayıt odası

Ripple kayıt odası en ince ayrıntısına kadar tasarlanarak inşa edilmiş bir yüzen odadır. Ripple kayıt odasının akustik tepkisi, enstrüman ve insan seslerinin her türlü nüansını, çeşitli uzaklık ve konumlardan birbirleriyle olabilecek en uyumlu halleriyle kayıt edebilmeye olanak tanır. Odunsu ve sıcak bir akustiğe sahip, her türlü canlı kayıt için elverişli bir oda olan Ripple kayıt odası aynı zamanda son derece sessiz bir yapıdadır. Ripple kayıt odası, akustiği ve yalıtımı bozmayacak şekilde özel olarak tasarlanmış, insan sağlığına uyumlu pozitif hava basıncını koruyan bir havalandırma sistemine sahiptir.

Dünya standardı ve üzerinde mikrofon skalası

Dünya genelinde efsaneleşmiş, endüstri standardı olmuş pek çok modelin yanısıra, spesifik durumlara özel hi-end ve butik modellerin de yer aldığı bir mikrofon skalası Ripple’da sanatçıların amaçlarına hizmet etmektedir.

Üst düzey enstrümanlar ve ekipman

Ripple kayıt odasında, her tür müziğe uyum sağlayabilmesi için seçilmiş Sonor Vintage Series davul seti, değişik tarz ve janrada davulcuların amaçlarına hizmet etmektedir. Dünya modern müzik tarihinde pek çok kayıtta kullanılmış olan iki trampet modeli Ludwig black Beauty ve Ludwig Supraphonic de Ripple enstrümanları arasında yerini almıştır. Davul, vintage ya da modern olmak üzere sınıflarının en üst segmentlerinden iki farklı zil setiyle eşleştirilebilir. Ripple kayıt odasında piyano kayıtları için akustik Kawai k300 piyano kullanılmakta, ayrıca gitar kayıtları için her amaca hizmet edebilecek 3 farklı tip üst düzey lambalı gitar amfisi ve 1 adet lambalı bas gitar amfisi mevcuttur.

Tümüyle tasarlanmış, rafine bir elektrik sistemi

Ripple’ın elektrik ve sinyal tesisatı, elektromanyetik ve radyo frekansı gürültülerine karşı maksimum direnç sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda şehir şebekesinden gelen voltaj da endüstriyel bir regülatör vasıtasıyla 220V’a sabitlenmiştir. Bu sayede mikrofon preamfileri, enstrüman amfileri ve synthesizer gibi cihazlar mümkün olan en verimli ve gürültüsüz hallerinde çalışabilmektedir.

GALERİ